BIOWARE CORPORATION

   Jak možná víte, tato stránka se začala věnovat i Sci-fi, ale i přesto je věnovaná zejména hrám RPG zvláště dle AD&D pravidel i když existují i velmi kvalitní RPG nezaložené podle těchto pravidel. Jde hlavně o vynikající trilogii Realms of Arkania, dokonale propracovaný Albion, zajimavě zkonstruhovaný Stonekeep, starý ale dobrý Lands of Lore či akčně laděné Diablo (barbar 72 level).

   Tyto hry mě, přes svoji kvalitu, neokouzlili takovou intenzitou jako hry od Bioware Corporation. Bioware nyní spolupracuje s výše uvedenými partnery. Všechny tyto loga prezentují týmy lidí s velkou zkušeností a zálibou v RPG a legendární Baldur's Gate je důkazem správného rozhodnutí.

   Mladý tým Bioware vydal svou první hru Shattered Steel v roce 1996 pod značkou Interplay. V roce 1998, kdy Bioware skutečně vznikl, vydal nám již dobře známou hru Baldur's Gate. Hra slavila takový úspěch, že i přesto, že Bioware vytváří i jiné hry než RPG, zaměřil po tomto úspěchu svou pozornost právě na jejich tvorbu. I když Baldur's Gate byl zdánlivě bez jediné chybičky, autoři se stále snaží podle ohlasu hráčů a podle jejich přání vylepšovat další hry téhož typu ještě k jejich větší a větší spokojenosti.

   Firma Bioware tedy vznikla roku 1998 a byla založena třemi lékaři. Nyní tvoří firmu přes 50 zaměstnanců. Avšak jádro tvoří Greg Zeschuk a Aug Yip-Aug. A je tu ještě jedna velmi pozitivní věc. Zatímco mnoho jiných firem neustále posunují svým hrám termíny vydání (viz. Diablo II, Lands of lore II), tak firma Bioware zatím vše co slíbila to splnila a termín se nikdy nezměnil plus mínus několik dní.

   Nakonec bych chtěl firmě Bioware Corporation popřát, aby se jí stále dařilo vydávat pouze a jen kvalitní RPG, kterých nikdy není, nebylo a nikdy nebude dost. BRAVO!

Lukáš Krupa