Předchozí FALLOUT Další

ÚVOD
Tak už to bývá, že občas, v nejméně příhodnou dobu přijde na svět hra, která nadlouho zůstane náhrana na našich hard-discích a my si ji budeme s chutí uživat a koumat co se v této hře dá všechno dělat. Takovou hrou je i hra Fallout, která nás zasazuje do post-apokalyptického prostředí na Zemi, kde budeme plnit různá důležitá poslání a zachraňovat zbytek planety, která zůstala uchráněna nepříznivému vlivu radiace. Hra přináší nový styl v klasickém pojetí RPG. Je určena pro nás, kteří nemáme nikdy dost pořádných RPGéček. Tohleto RPG Vám dá ovšem stoprocentně do těla.

PŘÍBĚH
Představte si, že se jednoho rána probudíte a celý svět bude zničet jadernými explozemi a radiací a jediní Vy a někteří další na celé Zemi schovaní ve Vaultech, což jsou speciální antiradioaktivní kovové kapsy zasazené hluboko v zemi, zůstanete zdraví a v pořádku. Samozřejmě, že na povrchu přežije pár jedinců, ale tí jsou většinou docela slušně ozáření, takže buď zemřou, nebo se zmutují do nehezkých tvarů. Postupně lidé začnou vycházet ven a znovu osídlovat zničenou a vyprahlou planetu. Lidé budou zpočátku k sobě velmi solidární, no ale znáte to, nebude kam chodit do školy, kde se vzdělávat a učit ba co víc. Nebude pořádek ani policie či vůbec nějaká vyšší síla, která by Vás uchránila před zlými úmysly zlých lidí. Vy budete samozřejmě pomáhat hodným lidem a plnit nejrůznější questíky a žádný padouch nebude na Vás stačit. Váš příběh bude mít samozřejmě klasicky zajímavé obraty, ale to se nechte překvapit.

ZHODNOCENÍ
Fallout je hra, která si zaslouží být ohodnocena jedině kladně a to hned z několika důvodů. Prvním důvodem by mohlo být to, že se jedná o nový styl RPG, který nebyl nikde zkopírován a byl vytvořen velmi zdařile. Druhým důvodem je fakt, že hra vyniká jak graficky tak zvukově a vůbec celá hratelnost hry jde jedna báseň. V menu je dokonce možno nastavit jestli chcete aby byli zapnuty brutální efekty při zabíjení či "dětské střílení", které s trochou nadsázky mohou hrát i děti. Ve hře si budete moci najmout lidi do skupinky, kteří budou s Vámi bojovat. Vy je ovšem ovládat nebudete, protože každý z těchto lidí bude mít vlastní inteligenci a bude dělat to co sám uzná za vhodné. Tento krok považuji za jistě velmi zdařilý, nebýt faktu, že díky této skutečnosti o Vašeho kamaráda často přijdete. Ale i přes několik mušek je to velkolepá hra, která se může směle měřit s těmi nejlepšími, protože bezpochyby k těm nejlepším patří !!!

POŽADAVKY
200 MHZ, 32 Mb RAM
650 Mb, 4x CD-ROM
4 Mb SVGA video card
Windows 95, direct X 6.0 a vyšší


Lukáš Krupa