Předchozí STARCRAFT Další

ÚVOD
Milovníci kvalitních strategií, vítejte! Přišel čas si změřit síly s novým kouskem firmy Blizzard, která již přichází znovu s kvalitní strategií, která nese jméno Starcraft. Pokud Vám tento název něco napovídá, jste na správné stopě, která vede k jeho předchůdci, jímž jsou Warcraft I a Warcraft II. Blizzard správně usoudil, že pokud jdou tyto fantasy strategie na dračku, proč by nevyrobili něco podobného, na podobném základě s podobným ovládáním až na to, že se bude jednat o sci-fi strategii, respektivě strategii z budoucnosti. Dá se říci, že se jejich vize splnila a musím říci, že Starcraft je velice zábavná strategie, hlavně v multiplayeru, kde máte k dispozici hned 3 rasy. Jedna z nich je samozřejmě ta naše lidská (terrané), další připomíná zvířátka z filmu Vetřelec (zergové), no a konečně poslední rasa vypadá jako nějaká vysoce vyspělá civilizace (protossové). Takže tu máme hned 3 rozličné hry a 3 nové příběhy...

PŘÍBĚH
Příběh je vložen jak jinak do vzdálené budoucnosti, kde Země je již velice vyspělá, nicméně narazí na civilizace další, což jsou již výše zmínění protossové a zergové. Jelikož každá z těchto civilizací včetně naší má pocit, že právě ona bude tou vítěznou, začnou spolu válčit. Příběh se bude postupně rozvíjet v každé nové misi. Nechci Vám zkazit radost a tak jenom řeknu to, že se během hry budete chvílemi spolčovat jak s protossy, tak se zergy, abyste dosáhli svého. Doufám, že se Vám to podaří.

ZHODNOCENÍ
V hodnocení jsem tentokrát trochu nesvůj. Starcraft je sice bezesporu vynikající strategie, ale vlastě se nejedná o nic jiného, než zabrat, natěžit, postavit, útočit, popřípadě bránit se. Mise sice nabízejí někdy rozličné varianty, avšak to hlavní zůstává stejné. Možná si jinak vlastně ani strategii představit nedokážeme, takže bych teoreticky neměl nic namítat. Na druhou stranu je hra co se týká jednotlivých ras velice dobře vývážena ať už si vyberete jakou rasu chcete (měli byste dohrát první za terrany). Co se týká grafiky, tak je velice slušná a zvuky a hudba taky nezůstávají daleko pozadu. Starcraft tedy hodnotím výtečně. Je tomu tak také hlavně proto, že multiplayer je velice zábavný a že zde najdete hodně nových a nových jednotek. Pokud se Vám hra bude hodně zamlouvat, pořiďte si též datadisk zváný Brood war, kde budou opět nové jednotky a hlavně nové mise, které Vám zajistí další skvělé záčitky za Vaším elektronickým mazlíčkem.


POŽADAVKY
Procesor: P-100
Grafika: 2 MB
Paměť: 32 MRAM
CD: 4x


Lukáš Krupa